Pondelok, 24. január 2022
Slnečno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zeman už vymenoval aj ministra poľnohospodárstva, nová Fialova vláda je tak kompletná

 Webnoviny   3. január 2022  29
Prezident Zeman už vymenoval aj ministra poľnohospodárstva, nová Fialova vláda je tak kompletná

3.1.2022 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman vymenoval za nového ministra poľnohospodárstva Zdeňka Nekulu z KDU-ČSL. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že vládny kabinet Petra Fialu je tak kompletný.

Až v pondelok teda v Česku ukončia menovanie novej vlády, na ktorej sa po októbrových voľbách dohodli ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a STAN.

Nekulu nemohli v decembri vymenovať


Rezort dosiaľ miesto Nekulu, ktorého v decembri prezident nevymenoval spolu s ostatnými členmi vlády, pretože mal COVID-19, dočasne viedol minister práce a sociálnych vecí Marian Jurečka. Pôvodne mal Zeman Nekulu menovať až v utorok.

Zmenu termínu oznámil v nedeľu po novoročnom obede s prezidentom premiér Petr Fiala. Krátko po menovaní Nekulu ho oficiálne uvedú do funkcie ministra.

Na svoju predchádzajúcu funkciu rezignuje


Nekula pôsobil v dozornej rade Exportnej garančnej a poisťovacej spoločnosti, v rokoch 2016 až 2018 bol predsedom predstavenstva Podporného a garančného roľníckeho a lesníckeho fondu. Je starostom obce Těšetice na Znojemsku, ale na túto funkciu po menovaní do vlády rezignuje a chce byť neuvoľneným vicestarostom.

Jurečka, ktorý poľnohospodárstvo dočasne viedol a tomuto rezortu šéfoval aj vo vláde Bohuslava Sobotku z ČSSD, krátko po prevzatí úradu odvolal generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy ČR Josefa Vojáčka. Zdôvodnil to manažérskymi pochybeniami a neefektívnou reorganizáciou firmy.

Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zeman už vymenoval aj ministra poľnohospodárstva, nová Fialova vláda je tak kompletná © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.