Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Zeman udelil milosť manželke expremiéra Nečasa, ktorá dala sledovať jeho vtedajšiu ženu

 Webnoviny  20. január 2023  62
Zeman udelil milosť manželke expremiéra Nečasa, ktorá dala sledovať jeho vtedajšiu ženu

20.1.2023 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman udelil milosť v ďalšej trestnej kauze. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz s tým, že odpustil skúšobnú dobu podmienečne odsúdenej Jane Nečasovej, ktorá dostala trest v kauze zneužitia Vojenského spravodajstva z roku 2013.

Udelenie milosti televízii Nova potvrdil Nečasovej manžel a bývalý premiér Petr Nečas, ktorý sa zároveň poďakoval prezidentovi „za jeho nezaujatý a ľudský prístup“.


Súd dal Nečasovej podmienečný trest po tom, ako ju obvinili zo zneužitia Vojenského spravodajstva, pretože prikázala sledovať vtedajšiu manželku Petra Nečasa. Úlohou spravodajcov bolo zozbierať dostatok dôkazov o domnelej nevere Radky Nečasovej, čo malo následne viesť k urýchleniu rozvodu. Nečasová podobne sledovala aj dvoch zamestnancov Úradu vlády.

Kauza okolo Nečasovej prepukla v roku 2013. Prípad viedol k politickej kríze a pádu Nečasovej vlády. Bývalý premiér sa napokon ešte v tom istom roku rozviedol a následne v septembri aj zosobášil s Janou Nagyovou, teraz Nečasovou.Viac k témam: Milosť, Udelenie milosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Zeman udelil milosť manželke expremiéra Nečasa, ktorá dala sledovať jeho vtedajšiu ženu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.