Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Zelenskyj vystúpi v Holandsku s príhovorom za spravodlivý mier a navštívi Medzinárodný trestný súd v Haagu

 Webnoviny   4. máj 2023  67  
Zelenskyj vystúpi v Holandsku s príhovorom za spravodlivý mier a navštívi Medzinárodný trestný súd v Haagu

4.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu pricestoval do Holandska, aby vo štvrtok vystúpil s príhovorom v Haagu.

Príhovor a Medzinárodný trestný súd


Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na holandského verejnoprávneho vysielateľa NOS. Príhovor by mal mať názov Nie je mier bez spravodlivosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj by mal vo štvrtok podľa NOS navštíviť aj Medzinárodný trestný súd v Haagu, kde vyšetrujú vojnové zločiny spáchané počas ruskej invázie na Ukrajinu.

Lídri severných krajín


Ukrajinský prezident do Holandska pricestoval z Fínska, kde sa v stredu stretol s lídrami severských krajín.

Fínsky prezident vo vyhlásení pred týmto stretnutím uviedol, že premiéri Švédska, Nórska, Dánska a Islandu plánujú diskutovať o vojne na Ukrajine a iniciatíve Kyjeva „za spravodlivý mier“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj vystúpi v Holandsku s príhovorom za spravodlivý mier a navštívi Medzinárodný trestný súd v Haagu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.