Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj vraví, že okupanti budú mať strach prísť ku Krymu 

 Webnoviny   2. júl 2023  80  
Zelenskyj vraví, že okupanti budú mať strach prísť ku Krymu 

2.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že Rusi sa budú báť priblížiť k polostrovu Krym a k brehom Azovského mora. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to počas nedeľňajšej návštevy Odesy.

„Nepriateľ rozhodne nebude diktovať podmienky v Čiernom mori a okupanti sa budú musieť báť priblížiť sa k nášmu ukrajinskému Krymu a k našim brehom Azovského mora, ako sa už ruské lode boja priblížiť k nášmu čiernomorskému pobrežiu. Stačí si pripomenúť, aké ambície malo Rusko na začiatku totálnej agresie a ktoré z týchto ambícií sú teraz na dne Čierneho mora,“ vyhlásil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj zavítal do Odesy predovšetkým preto, aby zablahoželal vojakom námorných síl ukrajinskej armády k ich sviatku. Povedal, že ocenil najlepších a zablahoželal kadetom Inštitútu námorných síl námornej akadémie v Odese. Navštívil aj zranených vojakov v nemocnici.



Viac k témam: Čierne more, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj vraví, že okupanti budú mať strach prísť ku Krymu  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.