Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj telefonoval s Bidenom, navrhol zvolať mierový summit a načrtol víziu Ukrajiny

 Webnoviny  12. december 2022  48
Zelenskyj telefonoval s Bidenom, navrhol zvolať mierový summit a načrtol víziu Ukrajiny

12.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navrhuje zvolať globálny mierový summit. Ako informovala jeho kancelária, túto iniciatívu predostrel počas telefonického rozhovoru s americkým prezidentom Joeom Bidenom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Volodymyr Zelenskyj zdôraznil, že Ukrajina sa snaží dosiahnuť mier, a upozornil na dôležitosť konsolidácie medzinárodného úsilia na dosiahnutie tohto cieľa. Z tohto dôvodu prezident Ukrajiny počas summitu G20 predstavil mierový vzorec obsahujúci desať kritických krokov, ktorých realizácia umožní ukončiť vojnu. Prezident Ukrajiny načrtol víziu ukrajinskej strany o ďalšej práci v tomto dôležitom smere a prevzal iniciatívu zvolať globálny mierový summit,“ uviedla Zelenského kancelária.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelensky počas rozhovoru s Bidenom poďakoval za ďalší balík obrannej pomoci, ktorý bol ohlásený v piatok, ako aj za podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny. Zelenskyj tiež vyzval Bidena, aby urobil všetko pre to, aby pomohol ochrániť civilné obyvateľstvo Ukrajiny a jej kritickú infraštruktúru.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Summit G20, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj telefonoval s Bidenom, navrhol zvolať mierový summit a načrtol víziu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.