Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj sľúbil oslobodenie okupovaných miest. Ukrajinci podľa jeho slov nenapádajú, ale oslobodzujú

 Webnoviny  24. september 2023  116  
Zelenskyj sľúbil oslobodenie okupovaných miest. Ukrajinci podľa jeho slov nenapádajú, ale oslobodzujú

24.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že dočasne okupované mestá Mariupoľ v Doneckej oblasti a Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti budú oslobodené.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj tak učinil prostredníctvom Telegramu, pričom pripomenul, že počas tohto víkendu si pripomína svoj sviatok až 17 ukrajinských miest.

„Na každom človeku nám záleží. A každé mesto je pre nás dôležité. Hranica medzi Ukrajinou a Ruskom nie je len jasne viditeľnou štátnou hranicou na politickej mape, ale aj hranicou v dušiach ľudí. Ukrajinci neničia, ale obnovujú. Nenapádajú, ale oslobodzujú. Nepreberajú to, čo im nepatrí, ale berú späť to, čo je ich. Mariupoľ bude žiť na Ukrajine. Oslobodíme Melitopoľ. Každému z našich miest prajem rýchle víťazstvo! Robíme pre to všetko!“ poznamenal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj sľúbil oslobodenie okupovaných miest. Ukrajinci podľa jeho slov nenapádajú, ale oslobodzujú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.