Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj sa prihovoril europarlamentu a poďakoval každej členskej krajine EÚ za podporu (video)

 Webnoviny  24. jún 2022  35
Zelenskyj sa prihovoril europarlamentu a poďakoval každej členskej krajine EÚ za podporu (video)

24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v príhovore k Európskemu parlamentu po tom, ako EÚ udelila jeho krajine štatút kandidáta na členstvo, sa poďakoval každému členskému štátu únie za podporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj poznamenal, že hoci Ukrajina ešte nie je súčasťou EÚ, pravdepodobne má najviac vlajok únie. „Boli v rukách nášho ľudu počas revolúcií," povedal. „Sú v rukách nášho ľudu v zákopoch od roku 2014," vyhlásil. „Verím, že vlajka Európskej únie bude v každom ukrajinskom meste, ktoré ešte musíme oslobodiť spod okupácie Ruskou federáciou," vyjadril sa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajinská a európska vlajka budú tiež spolu, keď budeme po tejto vojne spoločne obnovovať náš štát," dodal Zelenskyj. Informuje o tom portál news.sky.com.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Brusel, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj sa prihovoril europarlamentu a poďakoval každej členskej krajine EÚ za podporu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.