Nedeľa, 3. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (2. máj 2026): Spln Mesiaca, Niké liga 2025/26, finále Madrid Open a aktívna sopka Mayon
- Top foto dňa (1. máj 2026): Protesty 1. mája, konské dostihy, festival kreolských rebier a víťazstvá
- Fico vs. Orbán: V čom sa líši ich postoj k Rusku a prečo je politika „na štyri svetové strany“ v slepej uličke
- Top foto dňa (30. apríl 2026): Panychída za Róberta Remiáša, sakury a nový náčelník GŠ OS SR
- Svetové médiá vyzývajú na umožnenie vstupu novinárov do Pásma Gazy
Zelenskyj: Rusko je neochotné rokovať o konci vojny, lebo sa stále cíti silné
Webnoviny 9. jún 2022 533
9.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko je neochotné rokovať o ukončení vojny na Ukrajine, pretože sa stále cíti silné. V stredu to americkým korporátnym lídrom povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky prízvukujúc, že „musíme oslabiť Rusko a svet to má urobiť".
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Zelenskyj, ktorý sa s lídrami spojil prostredníctvom videohovoru, uviedol, že Ukrajina plní svoju úlohu na bojisku a vyzval na ešte prísnejšie sankcie s cieľom ekonomicky oslabiť Rusko. „Musíme úplne vypnúť Rusko od globálneho finančného systému," apeloval.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Tiež sa vyjadril, že Ukrajina je ochotná rokovať s Ruskom o ukončení vojny, ale nie za cenu jej nezávislosti.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: Rusko je neochotné rokovať o konci vojny, lebo sa stále cíti silné © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Momenty, ktoré si Nitra bude pamätať ešte dlho. Otočenie finále z 1:3 a víťazný gól tínedžera
Najväčší tlak pretavili do najkrajšieho víťazstva. Hokej býva spravodlivý – VIDEO, KOMENTÁR
Hraničná kontrola udrela na východnej hranici Slovenska, prevádzač pomáhal desiatim Ukrajincom