Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Zelenskyj podpísal dekréty o sankciách na viac ako 400 fyzických a právnických osôb
22.4.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu podpísal dva dekréty schválené Národnou bezpečnostnou a obrannou radou o uvalení sankcií na viac ako 400 fyzických a právnických osôb.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Sankcie sa týkajú 25 ruských občanov, štyroch občanov Švajčiarska a ôsmich občanov Mali. Na sankčnom zozname sú aj rodiny ruského oligarchu Vladimira Potanina, ruského predstaviteľa Sulejmana Kerimova a vojaka zodpovedného za mučenie ukrajinských zajatcov. Informuje o tom web Kyiv Independent.
Terčom ukrajinských sankcií sú aj ruské politické strany, technologické spoločnosti, ruská Ústredná volebná komisia a niektoré firmy registrované vo Švajčiarsku, Luxembursku, Francúzsku, na Cypre a na Malte. Podľa dokumentov zverejnených na webovej stránke ukrajinského prezidenta sankcie Kyjeva sú uvalené aj na viacero ruských športovcov a tiež na ruské internetové vyhľadávače Rambler a Yandex.
Viac k témam: Dekrét, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj podpísal dekréty o sankciách na viac ako 400 fyzických a právnických osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne