Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj ôsmykrát predĺžil platnosť stanného práva a vykonávanie mobilizácie

 Webnoviny  17. august 2023  85  
Zelenskyj ôsmykrát predĺžil platnosť stanného práva a vykonávanie mobilizácie

17.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal zákony o predĺžení stanného práva a mobilizácie v krajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu na internetovej stránke parlamentu krajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePlatnosť stanného práva a vykonávania mobilizácie sa predlžuje o 90 dní do 15. novembra. Ide už o ôsme predĺženie účinnosti tejto legislatívy od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)Prezident Zelenskyj predložil Verchovnej rade návrh dekrétov o predĺžení stanného práva a mobilizácie o ďalšie tri mesiace ešte 16. júla.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stanné právo, Ukrajinský prezident, Vojenská mobilizácia
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj ôsmykrát predĺžil platnosť stanného práva a vykonávanie mobilizácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.