Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj ocenil nové sankcie EÚ. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky, povedal (video)

 Webnoviny   1. jún 2022  75
Zelenskyj ocenil nové sankcie EÚ. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky, povedal (video)

1.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda napreduje v Chersonskej a Charkovskej oblasti a blokuje ruské sily v okolí mesta Zaporižžia. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok večer to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Naši obrancovia preukazujú mimoriadnu statočnosť napriek skutočnosti, že Rusko má podstatnú prevahu v sile a zbraniach," povedal Zelenskyj. „Chceme, aby boli všetci naši ľudia oslobodení, ale musíme to robiť opatrne," dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj tiež ocenil nový sankčný balík Európskej únie týkajúci sa embarga na dovoz ruskej ropy, pozastavenia kanálov ruskej propagandy a odpojenia ruskej banky Sberbank od medzinárodného platobného systému SWIFT.

„Som vďačný každému, kto prispel k tejto dohode. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky. Nebude schopné sa prispôsobiť a to znamená, že prehrá," povedal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj ocenil nové sankcie EÚ. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky, povedal (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.