Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta

 Webnoviny   4. júl 2022  94
Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta

4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina potrebuje na obnovu v dôsledku ruskej invázie 750 miliárd dolárov. V pondelok to na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom Lugane povedal jej premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako tiež podľa spravodajského portálu BBC uviedol, ruská agresia spôsobila priame škody na ukrajinskej infraštruktúre v hodnote 100 miliárd dolárov.

Na konferencii virtuálne vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého je obnova Ukrajiny „spoločnou úlohou celého demokratického sveta". „Rekonštrukcia Ukrajiny je najväčším príspevkom k podpore globálneho mieru," povedal okrem iného Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Na dvojdňovej konferencii sa zúčastňujú viacerí svetoví lídri a mimovládne organizácie s cieľom vypracovať plán obnovy Ukrajiny po vojne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský premiér, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.