Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video)

 Webnoviny  20. september 2023  94  
Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video)

20.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval amerického exprezidenta Donalda Trumpa, aby sa verejne podelil o svoje mierové plány na ukončenie vojny medzi Ukrajinou a Ruskom.

Ako referuje spravodajský web CNN, vopred však Trumpa varoval, že akýkoľvek mierový plán, podľa ktorého by sa Ukrajina mala vzdať územia, bude neprijateľný.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTeraz môže verejne zdieľať svoju myšlienku, nestrácať čas, nestratiť ľudí a povedať: 'Môj spôsob je zastaviť vojnu, celú túto tragédiu a ruskú agresiu'. A povedať, ako to vidí on, ako vytlačiť Rusov z našej krajiny. Inak neprezentuje globálnu myšlienku mieru. Takže ak je to o odovzdaní časti nášho územia Putinovi, tak to nie je mierový spôsob,“ povedal Zelenskyj pre CNN.Trump pred dvomi mesiacmi povedal, že ak ho opäť zvolia za amerického prezidenta, bude schopný nastoliť mier medzi Ruskom a Ukrajinou, pričom tvrdí, že „dohodu bude mať hotovú za jeden deň“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bývalý americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj chce počuť Trumpove mierové plány na ukončenie ukrajinskej vojny, vopred ho však varoval (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.