Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj chce narušiť ruský scenár a ďakuje všetkým partnerom, ktorí to chápu (video)

 Webnoviny   4. január 2023  161  
Zelenskyj chce narušiť ruský scenár a ďakuje všetkým partnerom, ktorí to chápu (video)

4.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že ruská vláda nasadí všetky svoje sily v snahe zmeniť výsledok vojny a oddialiť svoju prehru. Povedal to vo svojom pravidelnom nočnom príhovore, informuje portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Začali sme tento rok s tým, čo teraz Ukrajina najviac potrebuje - pred začiatkom ďalšieho mobilizačného procesu, ktorý pripravuje teroristický štát. Teraz je čas, keď musíme spolu s našimi partnermi posilniť našu obranu," skonštatoval Zelenskyj a dodal, že nepochybujú o tom, že súčasní vládcovia Ruska dajú všetko, čo im zostalo a všetkých, čo dokážu zhromaždiť, aby sa pokúsili zvrátiť výsledok vojny a aspoň oddialiť svoju porážku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Musíme narušiť tento ruský scenár. Pripravujeme sa na to. Teroristi musia prehrať. Akýkoľvek ich nový pokus o ofenzívu musí zlyhať. Toto bude posledná prehra teroristického štátu. Ďakujem všetkým partnerom, ktorí to chápu," pokračoval s tým, že „Rusko mobilizuje tých, ktorých chce použiť ako potravu pre kanóny", zatiaľ čo Ukrajina mobilizuje civilizovaný svet, v záujme života.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj chce narušiť ruský scenár a ďakuje všetkým partnerom, ktorí to chápu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.