Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné

 Webnoviny   7. november 2023  126  
Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné

7.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol myšlienku prezidentských volieb v krajine na budúci rok a vo svojom videopríhovore označil túto tému za „nezodpovednú“. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Som presvedčený, že teraz nie je správny čas pre voľby. Ak potrebujeme ukončiť politický spor a pokračovať v jednotnej práci, v štáte existujú štruktúry, ktoré sú schopné ho ukončiť a dať spoločnosti všetky potrebné odpovede. Nezostal priestor na konflikty a cudziu hru proti Ukrajine,“ uviedol Zelenskyj.

Na Ukrajine sa v posledných mesiacoch otvorila celoštátna diskusia o otázkach týkajúcich sa korupcie, spravodlivej mobilizácie a demokratického vládnutia a preto časť spoločnosti začala mať dohady o volebnom procese.

„Musíme si uvedomiť, že teraz je čas obrany, čas boja, ktorý určí osud štátu a ľudí, nie čas pre manipulácie, ktoré od Ukrajiny očakáva len Rusko,” dodal ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Prezidentské voľby na Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.