Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Zelenskému došla trpezlivosť. Ak Rusi zabijú obrancov Mariupoľa a ľudí ukrývajúcich sa v oceliarni, mierovým rokovaniam je koniec (video)

 Webnoviny  24. apríl 2022  132
Zelenskému došla trpezlivosť. Ak Rusi zabijú obrancov Mariupoľa a ľudí ukrývajúcich sa v oceliarni, mierovým rokovaniam je koniec (video)

24.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na sobotňajšej tlačovej konferencii varoval, že ukončí mierové rozhovory s Moskvou, ak Rusko zabije ktoréhokoľvek z posledných obrancov Mariupoľa alebo ak Rusko usporiada referendum o nezávislosti v okupovanom meste Cherson. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Mariupoľská oceliareň Azovstaľ je poslednou baštou ukrajinských síl v obliehanom meste na pobreží Azovského mora. Ukrajinskí predstavitelia odhadujú, že v oceliarni sa nachádza asi 2-tisíc vojakov a približne tisícka civilistov.

Zelenskyj tento týždeň varoval Ukrajincov žijúcich v oblastiach na juhu Ukrajiny pod kontrolou ruských jednotiek, aby im neposkytovali svoje preukazy totožnosti. Tie by podľa neho mohli byť zneužité „na sfalšovanie pseudoreferenda o našej krajine“ a na vytvorenie vlády priateľskej k Moskve.Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskému došla trpezlivosť. Ak Rusi zabijú obrancov Mariupoľa a ľudí ukrývajúcich sa v oceliarni, mierovým rokovaniam je koniec (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.