Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Zelenského poradca rezignoval po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro

 Webnoviny  17. január 2023  84  
Zelenského poradca rezignoval po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro

17.1.2023 (Webnoviny.sk) - Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč sa rozhodol rezignovať po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro. Ako referuje web Kyiv Independent, Arestovyč tvrdil, že ukrajinská protivzdušná obrana zasiahla ruskú raketu predtým, ako zničila bytový dom v Dnipre.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Arestovyč ako dôvod svojho odchodu uviedol „zásadnú chybu“, keďže ruské propagandistické kanály sa rýchlo snažili využiť jeho tvrdenie vo svoj prospech. Ukrajinské letectvo však túto správu rýchlo vyvrátilo a Arestovyč bol nútený ospravedlniť sa obetiam útoku.

Arestovyčovo vystupovanie mu získalo značné množstvo fanúšikov a výrazne zvýšilo jeho profil v médiách, kde bol v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine často citovaný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dnipro, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenského poradca rezignoval po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.