Nedeľa, 1. jún 2025
Slabý dážď  18 °C
Mimoriadne správy

Združenie francúzskych podnikateľov upozorňuje na škody v dôsledku brexitu bez konca

 Webnoviny  10. september 2019  427  
Združenie francúzskych podnikateľov upozorňuje na škody v dôsledku brexitu bez konca

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Hlavné združenie francúzskych podnikateľov MEDEF tvrdí, že odchod Veľkej Británie z Európskej únie by sa nemal opäť odkladať, ak nenastane veľký posun vo vyjednávaniach.

Združenie totiž upozornilo, že "brexit bez konca" by spôsoboval ekonomické škody. Združenie MEDEF v utorok odporučilo, aby sa všetky francúzske firmy naďalej pripravovali na takzvaný "tvrdý" brexit bez dohody, ktorá by zmiernila očakávané otrasy európskych ekonomík a firiem.

MEDEF vo vyhlásení, ktoré zverejnilo v utorok, uviedlo, že iba "významné politické dôvody" by pre Európsku úniu mohli byť ospravedlnením pre rozhodnutie o ďalšom odložení brexitu.

Združenie francúzskych podnikateľov konštatovalo, že EÚ by nemala "spadnúť do pasce brexitu bez konca, ktorý by bol neplodný pre naše ekonomiky a nebezpečný pre integritu únie".

Viac k témam: No deal brexit (Brexit bez dohody)
Zdroj: Webnoviny.sk - Združenie francúzskych podnikateľov upozorňuje na škody v dôsledku brexitu bez konca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.