Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Zdravotné problémy diplomatov na Kube a v Číne zrejme spôsobilo mikrovlnné žiarenie

 Webnoviny   6. december 2020  61
Zdravotné problémy diplomatov na Kube a v Číne zrejme spôsobilo mikrovlnné žiarenie

6.12.2020 (Webnoviny.sk) - Komisia americkej Národnej akadémie vied zistila, že zdravotné problémy amerických diplomatov na Kube a v Číne môžu súvisieť s mikrovlnným žiarením. Je to zároveň najnovšia teória o záhadnom ochorení, ktoré sa začalo objavovať v roku 2016 v Havane.

Štúdia tvrdí, že "riadená, pulzná rádiofrekvenčná energia sa javí ako najvierohodnejšie vysvetlenie" symptómov, medzi ktoré patrili intenzívne bolesti hlavy, závrat či kognitívne ťažkosti. Predtým pracovali s teóriami, že ťažkosti mohli spôsobiť tropická choroba alebo psychický tlak.

Komisia, ktorú tvorilo 19 členov, neidentifikovala zdroj energie a takisto netvrdí, že diplomati boli obeťami útoku. Poznamenali, že v bývalom Sovietskom zväze sa uskutočnil výskum spojený s takýmito zdravotnými problémami.

Odborníci vyhlásili, že je veľmi náročné vyriešiť tento prípad, keďže nie všetci diplomati mali rovnaké príznaky a akadémia nemala prístup k všetkým predchádzajúcim štúdiám o ochoreniach.

Zdravotné problémy malo približne dvadsať Američanov spojených s veľvyslanectvom na Kube a takisto kanadskí diplomati a zamestnanci amerického konzulátu v čínskom Kantone.

Zdroj: Webnoviny.sk - Zdravotné problémy diplomatov na Kube a v Číne zrejme spôsobilo mikrovlnné žiarenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.