Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Sedem pacientov s COVID-19 v Pakistane zomrelo, pretože dodávateľ nestihol priviezť kyslíkové fľaše

 Webnoviny   6. december 2020  70
Sedem pacientov s COVID-19 v Pakistane zomrelo, pretože dodávateľ nestihol priviezť kyslíkové fľaše

6.12.2020 (Webnoviny.sk) - V pakistanskom meste Pešawar zomrelo v nemocnici sedem pacientov s koronavírusom po tom, ako sa im v sobotu v noci minuli zásoby kyslíka.

V nedeľu o tom informovali zástupcovia nemocnice, ktorej kyslíkové fľaše dodáva firma vzdialená zhruba 190 kilometrov.

Okolnosti prípadu chcú zverejniť


Hovorca druhej najväčšej nemocnice v meste povedal, že dodávateľ nestihol fľaše priviezť načas. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva informovalo, že nariadilo vyšetrenie incidentu.

Zakročiť voči zodpovedným chcú do 48 hodín. Všetky okolnosti súvisiace s prípadom plánujú zverejniť.

Krajina má tisícky obetí


V Pakistane žije približne 220 miliónov ľudí. Za uplynulých 24 hodín tam zaevidovali 58 úmrtí na COVID-19, čím sa celkový počet od vypuknutia pandémie vyšplhal na 8 361.

Počet potvrdených prípadov nákazy je takmer 416 500. Pakistan zatiaľ otestoval zhruba 5,8 milióna ľudí, čo je 2,6% populácie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Sedem pacientov s COVID-19 v Pakistane zomrelo, pretože dodávateľ nestihol priviezť kyslíkové fľaše © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.