Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Zbrojovkou v Poľsku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a ďalší je zranený

 Webnoviny  Utorok, 13:54  98  
Zbrojovkou v Poľsku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a ďalší je zranený

11.6.2024 (SITA.sk) - Explózia v zbrojárskom závode v Poľsku v pondelok spôsobila požiar, pre ktorý zomrel 59-ročný zamestnanec a ďalší utrpel zranenia. Výbuch nastal v závode Mesko v meste Skarżysko-Kamienna, informovala vo vyhlásení štátna holdingová spoločnosť Polska Grupa Zbrojeniowa.

„Je to veľká tragédia," uviedla spoločnosť a dodala, že prebieha vyšetrovanie. Závod Mesko, ktorý leží zhruba 135 kilometrov južne od Varšavy, vyrába muníciu vrátane rakiet.

Poľský premiér Donald Tusk konštatoval, že neexistuje dôvod predpokladať, že za pondelkovým výbuchom v závode Mesko stála „vonkajšia sila". V Poľsku v poslednom období vypuklo niekoľko požiarov a predstavitelia krajiny vyšetrujú, či by mohli byť výsledkom sabotáže ruských alebo bieloruských tajných služieb v reakcii na poľskú podporu Ukrajine.

Viac k témam: muničný závod, Obete, poľský premiér, výbuch v Poľsku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Zbrojovkou v Poľsku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a ďalší je zranený © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.