Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Zásoby ruských vojakov sú obmedzené a Putin sa môže ocitnúť pred ďalšou dilemou

 Webnoviny  27. február 2023  75  
Zásoby ruských vojakov sú obmedzené a Putin sa môže ocitnúť pred ďalšou dilemou

27.2.2023 (SITA.sk) - Zásoby pracovnej sily v ruskej armáde nie sú nekonečné. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tí tvrdia, že ruský vodca Vladimir Putin sa po ďalšej vlne mobilizácie alebo dvoch môže ocitnúť pred ďalšou dilemou, pretože zásoba vojakov vhodných na boj v prvej línii je obmedzená.

Podľa analytikov ISW dosiahne v Rusku 800-tisíc mladých ľudí ročne vek 18 rokov, pričom 260-tisíc Rusov je povolaných na vojenskú službu.

Rozšírenie brannej povinnosti nad 260-tisíc ľudí povedie k tomu, že armáda bude verbovať občanov, ktorí sú fyzicky nespôsobilí na službu. To tiež zníži počet Rusov zapojených do budovania ruskej ekonomiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Zásoby ruských vojakov sú obmedzené a Putin sa môže ocitnúť pred ďalšou dilemou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.