Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Zalužnyj mal o patovej situácií pravdu, tvrdí Danilov a pomoc od Západu prichádza pomaly

 Webnoviny   3. november 2023  91  
Zalužnyj mal o patovej situácií pravdu, tvrdí Danilov a pomoc od Západu prichádza pomaly

3.11.2023 (SITA.sk) - Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov tvrdí, že hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj má pravdu a Ukrajina potrebuje vo vojne s Ruskom „nové prístupy“.

Pomoc pri ochrane oblohy


Danilov to povedal v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa. Pripomenul, že Ukrajina od začiatku vojny žiadala Západ o pomoc pri ochrane oblohy, no zatiaľ bezvýsledne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Navyše vojenská pomoc od západných partnerov prichádza pomaly. Na tomto pozadí sa podľa Danilova Rusko spamätalo a začalo spájať svojich „priateľov“ - Irán a Severnú Kóreu.

„Máme dosť zložitú situáciu. A preto si myslím, že generál Zalužnyj má pravdu. Opakovane sme o tom hovorili, aj na zasadnutiach veliteľstva, že sú potrebné nové prístupy,“ skonštatoval Danilov.

Výrazný prienik je nepravdepodobný


Zalužnyj predtým uviedol, že niekoľko mesiacov trvajúca ukrajinská protiofenzíva „postupne prechádza do pozičnej formy“ a upozornil, že výrazný prienik cez ruské línie je nepravdepodobný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Zalužnyj priznal, že parita medzi ruskou a ukrajinskou technológiou a taktikou vedie k určitému typu „patovej situácie“ podobnej tej, ktorú sme videli v prvej svetovej vojne.

Pre zabezpečenie víťazstva Kyjeva je podľa Zalužného kľúčová ukrajinská vzdušná prevaha, prelomenie ruských mínových bariér, zintenzívnenie protiofenzívneho boja, vytváranie a výcvik záloh a budovanie spôsobilostí elektronického boja.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský tajomník, Ukrajinský veliteľ ozbrojených síl
Zdroj: SITA.sk - Zalužnyj mal o patovej situácií pravdu, tvrdí Danilov a pomoc od Západu prichádza pomaly © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.