Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby

 Webnoviny  24. október 2021  68
Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce stúpencov maďarského premiéra Viktora Orbána a jeho pravicovej vlády na sobotňajšej demonštrácii v Budapešti vyjadrili podporu politike populistického lídra.

Orbán v prejave v tmavých farbách vykreslil, čo by mohli Maďari očakávať, ak by prehral v parlamentných voľbách, ktoré sú naplánované na jar budúceho roka. Predpokladá sa, že najbližšie voľby pre neho budú najvážnejšou výzvou odvtedy, ako sa v roku 2010 ujal vlády.

Neustále útoky zo strany EÚ


Orbán vymenoval ekonomické úspechy svojej vlády a predošlú socialistickú vládu obvinil z toho, že krajinu finančne zruinovala.

„Trvalo nám roky, kým sme napravili deštrukciu spôsobenú ľavicou," vyhlásil Orbán. Maďarský premiér zároveň kritizoval Európsku úniu a vyhlásil, že Brusel nepretržite útočí na Maďarsko pre jeho ekonomickú a imigračnú politiku.

Z Maďarska chcú demokraciu


Niekoľko tisíc ľudí sa v sobotu zišlo aj na demonštrácii šiestich maďarských opozičných strán. Líder opozície Péter Márki-Zay, nezávislý konzervatívec a starosta juhomaďarského mesta Hódmezővásárhely, ktorý zvíťazil v opozičných primárkach, vyhlásil, že koalíciu chce viesť k odstráneniu korupcie, potláčania médií a zneužívania vládnych inštitúcií.

„Základným cieľom nás všetkých, pravice aj ľavice, je aby Maďarsko bolo demokraciou, aby uplatňovalo vládu zákona v trhovej ekonomike a aby bolo súčasťou Európskej únie," povedal Márki-Zay.

Viac k témam: Demonštrácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.