Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Chudobou bola v Únii ohrozená viac ako pätina obyvateľov, Slovensko bolo druhé najlepšie

 Webnoviny  23. október 2021  78
Chudobou bola v Únii ohrozená viac ako pätina obyvateľov, Slovensko bolo druhé najlepšie

23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Až 96,5 milióna obyvateľov Európskej únie (EÚ), čiže 21,9 percenta populácie bloku, bolo v minulom roku ohrozených chudobou alebo sociálnym vylúčením. Z nich približne 5,9 milióna, čiže 1,3 percenta obyvateľstva únie, žilo v domácnostiach, ktoré súčasne pociťovali všetky tri riziká spojené s ohrozením chudobou a sociálnym vylúčením.

Znamená to, že okrem chudoby zažívali vážnu hmotnú a sociálnu núdzu a v ich domácnostiach bolo veľmi málo pracovnej aktivity. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

V rámci členských štátov únie, z ktorých boli údaje za rok 2020 k dispozícii, v štyroch krajinách chudoba alebo sociálne vylúčenie ohrozovali viac ako štvrtinu obyvateľstva. V najhoršej pozícii bolo Rumunsko, kde sa to týkalo až 35,8 percenta populácie. Nasledovali Bulharsko (33,6 percenta), Grécko (27,5 percenta) a Španielsko (27 percent).

Naopak, najmenšia časť obyvateľstva bola vlani chudobou alebo sociálnym vylúčením ohrozená v Českej republike, a to 11,5 percenta. Na druhej najlepšej priečke bolo Slovensko, v ktorom bolo ohrozených 13,8 percenta populácie. Nasledovali Slovinsko (14,3 percenta), Holandsko (15,8 percenta) a Fínsko (15,9 percenta).

Viac k témam: Chudoba, Sociálne vylúčenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Chudobou bola v Únii ohrozená viac ako pätina obyvateľov, Slovensko bolo druhé najlepšie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.