Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Za dovolenku v zahraničí hrozí Britom mastná pokuta, poslanci pripravujú nový zákon

 Webnoviny  23. marec 2021  85
Za dovolenku v zahraničí hrozí Britom mastná pokuta, poslanci pripravujú nový zákon

23.3.2021 (Webnoviny.sk) - Za dovolenku v zahraničí môže obyvateľom Veľkej Británie hroziť pokuta päťtisíc libier. Vyplýva to z pripravovanej novej legislatívy na riešenie pandémie koronavírusu. Chystaný zákon o reštrikciách v súvislosti s pandémiou COVID-19 zahŕňa zákaz vycestovania z krajiny bez opodstatneného dôvodu.

Nové pravidlá zároveň budú považovať protesty za povolenú výnimku zo zákazu masového zhromažďovania. Britskí poslanci budú o tejto legislatíve hlasovať vo štvrtok a ak ju schvália, účinnosť nadobudne v pondelok 29. marca. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Koronavírus


Hoci nová legislatíva by mala platiť do 30. júna, britský minister zdravotníctva Matt Hancock naznačil, že zahraničné dovolenky by mohli povoliť aj skôr. Pre televíznu stanicu Sky News povedal, že vládne posudzovanie cestovania za hranice, ktoré sa má ukončiť na budúci mesiac, rozhodne, či Britom povolia dovolenky v cudzine od 17. mája.

„Otázku, či ľudia budú môcť toto leto cestovať za hranice, vyrieši štáb pre globálne cestovanie, ktorý svoju správu podá približne 12. apríla," povedal minister zdravotníctva.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, pokuta, zákaz cestovať
Zdroj: Webnoviny.sk - Za dovolenku v zahraničí hrozí Britom mastná pokuta, poslanci pripravujú nový zákon © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.