Streda, 1. apríl 2020
Slnečno  4,2 °C
Mimoriadne správy

Z východného frontu na Ukrajine boli počuť výbuchy, Zelenskyj zvolal bezpečnostnú radu štátu

 Webnoviny  18. február 2020  12
Z východného frontu na Ukrajine boli počuť výbuchy, Zelenskyj zvolal bezpečnostnú radu štátu

18.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily sa na východnej frontovej línii dostali pod intenzívnu paľbu zo strany povstalcov, pričom jeden vojak zomrel a štyria utrpeli zranenia. Oznámila to ukrajinská armáda. Avšak proruskí povstalci tvrdia, že vojaci sa pokúsili preraziť ich línie a ocitli sa na mínovom poli, pričom dvaja zahynuli a traja utrpeli zranenia.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v tejto súvislosti zvolal zasadnutie Bezpečnostnej rady štátu, aby vyhodnotili najnovšiu eskaláciu násilia. To dostalo vratkú dohodu o prímerí pod zvýšený tlak.

Najnovšie zrážky sa odohrali pri obci Zoloté v Luhansku. Konflikt na východe Ukrajiny vypukol v roku 2014, pričom povstalci stále kontrolujú väčšinu Donbasu.

Viac k témam: výbuchy
Zdroj: Webnoviny.sk - Z východného frontu na Ukrajine boli počuť výbuchy, Zelenskyj zvolal bezpečnostnú radu štátu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.