Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Polícia vykonáva razie po celom Turecku, vydali zatykače na stovky ľudí

 Webnoviny  18. február 2020  29
Polícia vykonáva razie po celom Turecku, vydali zatykače na stovky ľudí

18.2.2020 (Webnoviny.sk) - Tureckí prokurátori vydali zatykače na 695 ľudí podozrivých z napojenia na exilového duchovného Fethullaha Gülena, ktorého Ankara viní z neúspešného pokusu o prevrat v roku 2016. Informuje o tom štátna agentúra Anadolu, podľa ktorej polícia vykonáva razie súčasne v 67 provinciách naprieč celým Tureckom.

Pri pokuse o prevrat z 15. júla 2016 zomrelo zhruba 250 ľudí a viac ako 2 000 utrpelo zranenia. Okolo 77-tisíc osôb v súvislosti s ním zatkli a asi 130-tisíc ďalších vrátane vysokopostavených ľudí z oblasti armády či súdnictva prišlo o prácu. Gülen, ktorý žije od roku 1999 v exile v Spojených štátoch, účasť na prevrate popiera.

Turecké úrady okrem iného tvrdia, že mnohí Gülenovi podporovatelia dokázali infiltrovať štátne inštitúcie vďaka rozsiahlym podvodom v rámci prijímacích skúšok.

Viac k témam: Turecká polícia, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia vykonáva razie po celom Turecku, vydali zatykače na stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.