Pondelok, 13. júl 2020
Slnečno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Z viacerých väzníc ušli stovky väzňov, pre hrozbu koronavírusu im zrušili dočasné priepustky (video)

 Webnoviny  17. marec 2020  41
Z viacerých väzníc ušli stovky väzňov, pre hrozbu koronavírusu im zrušili dočasné priepustky (video)

17.3.2020 (Webnoviny.sk) - Stovky väzňov utiekli z najmenej štyroch väzníc v brazílskom štáte Sao Paulo po tom, čo miestne úrady zrušili ich dočasné priepustky pre obavy, že by pri návrate do zariadení mohli priniesť nový koronavírus. Podľa brazílskych médií mohlo ujsť až viac ako tisíc osôb.

Sekretariát správy väzníc v Sao Paule v pondelok večer oznámil, že 174 trestancov už chytili. Väzni sa tiež podľa viacerých medializovaných správ sťažovali na obmedzenia návštev počas víkendu, ktoré tiež mali zabrániť šíreniu vírusu.

Na krátkom videu z mesta Mongaguá, ktoré odvysielala TV Globo, možno vidieť stovky mužov, ako vybiehajú z väzenia. To má kapacitu zhruba 2 800 ľudí.

Viac k téme Koronavírus


Vláda v Sao Paule zakázala pre obavy z koronavírusu dočasné prepustenie zhruba 34-tisíc väzňov, ktorí majú polootvorený režim.Viac k témam: Koronavírus, väzni
Zdroj: Webnoviny.sk - Z viacerých väzníc ušli stovky väzňov, pre hrozbu koronavírusu im zrušili dočasné priepustky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.