Štvrtok, 16. júl 2020
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Sme vo vojne, vyhlásil francúzsky prezident Macron a ľuďom nariadil zostať doma

 Webnoviny  16. marec 2020  63
Sme vo vojne, vyhlásil francúzsky prezident Macron a ľuďom nariadil zostať doma

16.3.2020 (Webnoviny.sk) - Všetci francúzski občania musia zostať od utorka od 12:00 doma. Opustiť svoje domovy môžu len v nevyhnutných prípadoch, a porušenie tohto nariadenia sa bude trestať. V pondelok večer to oznámil v prejave k národu francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Viac o téme: Koronavírus


"Sme vo vojne," povedal a neskôr to počas prejavu ešte na viacerých miestach zopakoval. Nariadenie nevychádzať z domu bude zatiaľ platiť 15 dní. Francúzsko tiež zatvára hranice s okolitými krajinami, a odkladá plánované druhé kolo regionálnych volieb.

Macron tiež sľúbil, že vláda nenechá padnúť žiadny podnik, ktorý by situácia okolo koronavírusu bez štátneho zásahu zruinovala. Toto bude podľa neho platiť pre všetky druhy firiem, od tých najväčších až po tie najmenšie. Vo Francúzsku už koronavírusu podľahlo 127 ľudí, nákaza bola potvrdená doteraz u 5 423 osôb.

Informácie pochádzajú z webstránky britskej spoločnosti BBC a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: COVID-19, francúzsky prezident, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Sme vo vojne, vyhlásil francúzsky prezident Macron a ľuďom nariadil zostať doma © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.