Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Z Pásma Gazy vypálili rakety, ktoré podľa izraelskej armády dopadli pri pobreží neďaleko Tel Avivu

 Webnoviny   1. január 2021  54
Z Pásma Gazy vypálili rakety, ktoré podľa izraelskej armády dopadli pri pobreží neďaleko Tel Avivu

1.1.2022 (Webnoviny.sk) - Rakety vypálené z pásma Gazy ovládaného hnutím Hamas v sobotu dopadli do vôd Stredozemného mora pri pobreží v centrálnej časti Izraela neďaleko Tel Avivu. Informovala o tom tamojšia armáda.

Bezprostredne po incidente nebolo známe, či tieto rakety mali zasiahnuť izraelské územie. Militantné skupiny v Pásme Gazy totiž často testujú rakety ich odpaľovaním smerom k moru. Úrady uviedli, že neevidujú žiadne obete.

Odpaľovanie rakiet je v ostatných mesiacoch zriedkavé. Od májového prímeria, ktoré ukončilo 11-dňovú vojnu medzi Izraelom a Hamasom, nenastala žiadna raketová paľba s výnimkou jedného septembrového incidentu.

Viac k témam: Hamas, Pásmo Gazy, Raketa
Zdroj: Webnoviny.sk - Z Pásma Gazy vypálili rakety, ktoré podľa izraelskej armády dopadli pri pobreží neďaleko Tel Avivu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.