Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Požiare v Colorade si vyžiadali cez 500 zničených domov a niekoľko zranených, obete nehlásia (video)

 Webnoviny   1. január 2021  50
Požiare v Colorade si vyžiadali cez 500 zničených domov a niekoľko zranených, obete nehlásia (video)

1.1.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 500 domov bolo zničených pri mohutných lesných požiaroch v americkom štáte Colorado. Katastrofa si nevyžiadala žiadne ľudské životy, najmenej sedem osôb však utrpelo zranenia. Zatiaľ neboli hlásení žiadni nezvestní.

Pre požiare museli ešte vo štvrtok evakuovať zhruba 30-tisíc ľudí v mestách Louisville a Superior, asi 32 severozápadne od metropoly Colorada - Denveru.

Oheň v regióne, ktorý zasiahlo historické sucho, šíril vietor s rýchlosťou 169 kilometrov za hodinu. Boli to najničivejšie požiare v modernej histórii Colorada. Niektoré vznikli, keď vietor zhodil elektrické vedenie.

Colorado bolo v uplynulých rokoch dejiskom extrémnych súch. Zmena klímy zvyšuje riziko horúceho, suchého počasia, pri ktorom je väčšie riziko vzniku lesných požiarov.

Viac k témam: Evakuácia, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Požiare v Colorade si vyžiadali cez 500 zničených domov a niekoľko zranených, obete nehlásia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.