Piatok, 21. január 2022
Jasno  -4,7 °C
Mimoriadne správy

Webové stránky Talibanu náhle prestali fungovať, dôvod nie je známy

 Webnoviny  21. august 2021  116
Webové stránky Talibanu náhle prestali fungovať, dôvod nie je známy

21.8.2021 (Webnoviny.sk) - Webové stránky afganského militantného hnutia Taliban, ktoré v piatich jazykoch prinášali Afgancom i celému svetu správy o svojom ťažení, náhle prestali fungovať. Zatiaľ nie je známe, prečo sa stránky poskytujúce informácie v paštčine, urdčine, arabčine, angličtine a daríjčine dostali do režimu off-line.

Stránkam poskytovala ochranu americká spoločnosť Cloudflare sídliaca v kalifornskom San Franciscu. Agentúra AP sa snažila skontaktovať so spomenutou firmou so žiadosťou o komentár, tá však neodpovedala na e-maily ani telefónne hovory.

Ako uviedla Rita Katz, šéfka SITE Intelligence Group venujúcej sa monitoringu extrémistických zoskupení na webe, multi-platformová aplikácia určená na posielanie správ WhatsApp taktiež odstránila niekoľko skupín Talibanu.

Viac k témam: extrémisti, militanti, Taliban, web stránka
Zdroj: Webnoviny.sk - Webové stránky Talibanu náhle prestali fungovať, dôvod nie je známy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.