Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Austrálčania majú už lockdownov po krk, počas protestov polícia zatkla stovky ľudí

 Webnoviny  21. august 2021  99
Austrálčania majú už lockdownov po krk, počas protestov polícia zatkla stovky ľudí

21.8.2021 (Webnoviny.sk) - Počas sobotňajších protestov proti lockdownom v Austrálii zatkli viac ako 250 demonštrantov. Tamojšie úrady informovali, že mnohým navyše hrozia pokuty za nedodržiavanie pandemických obmedzení.

Uvedené protesty sa konali vo viacerých austrálskych mestách, pričom najväčšie a najnásilnejšie zhromaždenie bolo v Melbourne. Počas niektorých protestov nastali i potýčky z políciou, na čo doplatilo zraneniami sedem príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Viac o téme: Koronavírus


V Melbourne i Canberre zaviedli lockdown začiatkom augusta. V Sydney platí toto pandemické obmedzenie už dva mesiace. Podľa pravidiel lockdownu by sa ľudia mali zdržiavať vo svojich domovoch a obmedziť sociálne interakcie.

Demonštranti tvrdia, že lockdowny by sa mali skončiť, no úrady oponujú, že sú nevyhnutné na potlačenie šírenia ochorenia COVID-19 a záchranu životov, keďže niekoľko miest bojuje s výskytom vysoko nákazlivého delta variantu koronavírusu.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálčania majú už lockdownov po krk, počas protestov polícia zatkla stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.