Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Wang I označil Rusko za najdôležitejšieho strategického partnera Pekingu, odmietol odsúdiť vojnu na Ukrajine

 Webnoviny   7. marec 2022  50
Wang I označil Rusko za najdôležitejšieho strategického partnera Pekingu, odmietol odsúdiť vojnu na Ukrajine

7.3.2022 (Webnoviny.sk) - Čínsky minister zahraničných vecí Wang I v pondelok označil Rusko za „najdôležitejšieho strategického partnera“ Pekingu, pričom odmietol odsúdiť vojnu na Ukrajine. Potvrdil tým pozíciu Číny, ktorá sa v otázke konfliktu stavia prevažne na stranu svojho suseda a blízkeho bezpečnostného partnera Ruska.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktČína sa okrem iného zdržala pri hlasovaní Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov o rezolúcii odsudzujúcej ruskú agresiu a požadujúcej stiahnutie vojsk z Ukrajiny. Vinu za nevyprovokovanú ruskú inváziu pritom pripisuje rozširovaniu NATO na východ a nedostatočnej pozornosti k ruským bezpečnostným obavám.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Wang I označil Rusko za najdôležitejšieho strategického partnera Pekingu, odmietol odsúdiť vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.