Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v africkej armáde

 Webnoviny  16. júl 2023  70  
Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v africkej armáde

16.7.2023 (SITA.sk) - Britské ministerstvo obrany je presvedčené, že v Rusku sa po období neistoty v posledných dňoch začala tvoriť dohoda o budúcnosti žoldnierskej Wagnerovej skupiny. Britský rezort obrany predpokladá, že táto žoldnierska armáda bude pôsobiť hlavne v Afrike. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu britského vojenského spravodajstva o vývoji vojny na Ukrajine.

„Ruský bezpečnostný aparát sa po vzbure Wagnerovej skupiny z 24. júna dostal do obdobia zmätkov a vyjednávaní. V posledných dňoch začala vznikať predbežná dohoda o budúcnosti skupiny," uviedlo ministerstvo obrany Veľkej Británie. Ruský rezort obrany 12. júla oznámil, že Wagnerova skupina odovzdala viac ako 2-tisíc kusov vojenskej techniky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Najmenej malý kontingent wagnerovcov 15. júla pricestoval do tábora v Bielorusku. Medzitým niektoré sociálne médiá spojené s Wagnerovou skupinou obnovili svoje aktivity a ich správy sa orientujú na pôsobenie wagnerovcov v Afrike.

„Vzhľadom na nedávne vyjadrenia ruských predstaviteľov je ruský štát pravdepodobne pripravený akceptovať ašpirácie Wagnerovej skupiny na zachovanie rozsiahlej prítomnosti na tomto kontinente," uviedla britská vojenská spravodajská služba.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v africkej armáde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.