Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Wagnerovci pozastavujú nábor nových členov, sťahujú sa do Bieloruska

 Webnoviny   3. júl 2023  89  
Wagnerovci pozastavujú nábor nových členov, sťahujú sa do Bieloruska

3.7.2023 (SITA.sk) - Súkromná ruská žoldnierska Wagnerova skupina na mesiac pozastavuje nábor nových členov, keďže sťahuje svoje operácie do Bieloruska. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na kanál na platforme Telegram pridružený k lídrovi wagnerovcov Jevgenijovi Prigožinovi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Vzhľadom na dočasnú neúčasť Wagnerovej súkromnej vojenskej spoločnosti na špeciálnej vojenskej operácii a presun do Bieloruskej republiky, dočasne pozastavujeme prácu regionálnych náborových centier pre Wagnerovu súkromnú vojenskú spoločnosť na jeden mesiac,“ uvádza sa na telegramovom kanáli, ktorý vedie jeden zo zamestnancov wagnerovcov.Wagnerovci sa presúvajú do Bieloruska po tom, čo sa 24. júna vzbúrili proti ruskému vojenskému vedeniu a postupovali na Moskvu. Dohodu o stiahnutí sa sprostredkoval bieloruský prezident Alexander Lukašenko. V piatok sa Lukašenko vyjadril, že pozval wagnerovcov do Bieloruska, aby vycvičili jeho armádu.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Wagnerovci pozastavujú nábor nových členov, sťahujú sa do Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.