Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Wagnerova skupina sa „takmer určite chce dostať do Moskvy“, tvrdia Briti

 Webnoviny  24. jún 2023  86  
Wagnerova skupina sa „takmer určite chce dostať do Moskvy“, tvrdia Briti

24.6.2023 (SITA.sk) - Ruská žoldnierska Wagnerova skupina Jevgenija Prigožina a ministerstvo obrany krajiny sú podľa britskej vojenskej spravodajskej služby v „otvorenej vojenskej konfrontácii".

Viac o téme: Vojna na UkrajineŽoldnieri podľa nej „takmer určite obsadili kľúčové bezpečnostné zariadenia" v Rostove nad Donom „vrátane hlavného sídla, ktoré riadi vojenské operácie Ruska na Ukrajine", uviedlo britské ministerstvo obrany. Wagnerova skupina podľa jeho odhadu sa „takmer určite chce dostať do Moskvy". Informuje o tom portál news.sky.com.

Podľa britskej vojenskej spravodajskej služby je veľmi málo dôkazov o bojoch medzi wagnerovcami a ruskými bezpečnostnými silami a niektoré pravdepodobne zostávajú pasívne a mlčky súhlasia s Wagnerovou skupinou. Lojalita ruských bezpečnostných síl a ruskej národnej gardy „bude kľúčová pre to, ako sa táto kríza vyvinie," konštatoval britský rezort obrany.

Viac k témam: Rostov nad Donom, Ruský prezident, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Wagnerova skupina sa „takmer určite chce dostať do Moskvy“, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.