Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Vzbura wagnerovcov v Rusku bude mať významný vplyv na vojnu na Ukrajine
Webnoviny 24. jún 2023 506
24.6.2023 (SITA.sk) - Ozbrojený útok žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina na ruské vojenské velenie v Rostove nad Donom podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne bude mať významný vplyv na vojnu, ktorú Ruská federácia vedie na Ukrajine.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
ISW upozorňuje na to, že Rostov nad Donom je sídlom ruského generálneho štábu, 58. kombinovanej armády a veliteľským centrom spoločnej skupiny ruských vojsk na Ukrajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Podľa ISW je Rostov nad Donom „kritickou veliteľskou a riadiacou membránou ruskej armády a akékoľvek ohrozenie prítomnosti ministerstva obrany pravdepodobne bude mať následky na niektoré kritické aspekty vojnovej snahy".
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Vzbura wagnerovcov v Rusku bude mať významný vplyv na vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Je Putin v Moskve? Jeho špeciál odletel a ukrajinskí tajní hovoria o meste ValdajNasledujúci článok
Manturov, Rotenberg aj Potanin. Ruskí oligarchovia masívne opúšťajú Moskvu
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO