Štvrtok, 9. júl 2020
Oblačno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Vzbura vo väzení si vyžiadala 18 mŕtvych, Honduras vyhlásil výnimočný stav

 Webnoviny  21. december 2019  46
Vzbura vo väzení si vyžiadala 18 mŕtvych, Honduras vyhlásil výnimočný stav

21.12.2019 (Webnoviny.sk) - Vzbura väzňov v Hondurase si v piatok vyžiadala najmenej 18 mŕtvych a 16 zranených, informujú úrady. Násilnosti v zariadení v meste Tela v departemente Atlántida na karibskom pobreží vypukli len niekoľko dní po tom, ako Honduras vyhlásil výnimočný stav vo svojom väzenskom systéme.

Toto opatrenie znamenalo výmenu civilných vedúcich predstaviteľov väzení za špeciálnu komisiu vedenú armádnymi a policajnými dôstojníkmi.

Vo väzení Tela však táto výmena v čase vypuknutia vzbury ešte nebola dokončená, informoval hovorca nového vedenia väzníc José Coello. Na miesto okamžite vyrazili bezpečnostné sily, aby obnovili poriadok a začali s vyšetrovaním, doplnil.

Výmena vedenia honduraských väzníc by mala trvať asi šesť mesiacov. Úrady chcú toto obdobie využiť na vykorenenie korupcie a násilia z väzenského systému.

Viac k témam: vzbura väzňov
Zdroj: Webnoviny.sk - Vzbura vo väzení si vyžiadala 18 mŕtvych, Honduras vyhlásil výnimočný stav © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.