Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  9,8 °C
Mimoriadne správy

Video: Búrky v Španielsku a Portugalsku spôsobili smrteľné nehody, viacero ľudí museli evakuovať

 Webnoviny  20. december 2019  63
Video: Búrky v Španielsku a Portugalsku spôsobili smrteľné nehody, viacero ľudí museli evakuovať

20.12.2019 (Webnoviny.sk) - Pri nehodách, ktoré spôsobili búrky, zomreli v Španielsku a Portugalsku štyria ľudia. Úrad zástupcu španielskej vlády v regióne Galícia informoval, že jeden muž zahynul vo štvrtok večer, keď na neho v parku v Santiagu de Compostela spadol kamenný múr. Polícia v meste Aller na severe regiónu Astúria zase uviedla, že ďalší muž zomrel pri zosuve kameňov. Obe nešťastia pravdepodobne vyvolali silné dažde, ktoré v posledných dňoch trápia Pyrenejský polostrov.

V Portugalsku zase podľa tamojších úradov, ktoré citovali miestne médiá, zomreli dvaja muži pri povodniach. Jedna osoba je v dôsledku záplav nezvestná. Sedemdesiat ľudí pre povodne evakuovali.

Región bude nepriaznivé počasie trápiť aj v nasledujúcich dňoch. Španielska meteorologická služba predpovedala na víkend intenzívne búrky.Viac k témam: silné búrky, tragická nehoda, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Búrky v Španielsku a Portugalsku spôsobili smrteľné nehody, viacero ľudí museli evakuovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.