Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Vzbura Prigožina a wagnerovcov odhalila slabosť Kremľa aj Šojgua, dohoda nerieši hlavný problém

 Webnoviny  25. jún 2023  85  
Vzbura Prigožina a wagnerovcov odhalila slabosť Kremľa aj Šojgua, dohoda nerieši hlavný problém

25.6.2023 (SITA.sk) - Dohoda medzi bieloruským diktátorom Aleksandrom Lukašenkom a šéfom žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorá sa vzbúrila proti ruskému vedeniu, je krátkodobým riešením „ukazujúcim vážnu slabosť Kremľa a ruského ministerstva obrany". Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

„Postup wagnerovcov zároveň poukázal na degradáciu vojenských rezerv Ruska, ktoré sú takmer úplne zamestnané bojom na Ukrajine, a tiež riziko spoliehania sa na neskúsených odvedencov pri obrane hraníc Ruska," dodal ISW. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko teraz čelí hlbokej nestabilite a dohoda, ktorú sprostredkoval Lukašenko, nerieši hlavný problém, a to hlbokú vnútornú bezpečnostnú slabosť „pravdepodobne v dôsledku prekvapenia a vplyvu vysokých strát na Ukrajine".

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Vzbura Prigožina a wagnerovcov odhalila slabosť Kremľa aj Šojgua, dohoda nerieši hlavný problém © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.