Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Vysokopostavený predstaviteľ ukrajinskej rozviedky bol odsúdený za špionáž pre Rusko, dostal 12 rokov za mrežami 

 Webnoviny  14. august 2023  76  
Vysokopostavený predstaviteľ ukrajinskej rozviedky bol odsúdený za špionáž pre Rusko, dostal 12 rokov za mrežami 

14.8.2023 (SITA.sk) - Vysokopostaveného predstaviteľa ukrajinských tajných služieb uznali vinným zo špionáže pre Rusko a odsúdili na 12 rokov väzenia. Informuje o tom spravodajský portál Sky News, ktorý sa odvoláva na ukrajinskú generálnu prokuratúru.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Valerija Šajtanova zatkli v apríli 2022 po tom, čo sa našli „nepopierateľné dôkazy“, že plánoval „teroristické činy“ na Ukrajine výmenou za 200-tisíc dolárov a ruský pas. Predpokladá sa, že bol poverený vykonaním atentátu na vysokopostaveného člena armády Čečenskej republiky Ičkéria. Sú však správy, ktoré naznačujú, že 30 rokov odovzdával Rusku informácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Šajtanova odsúdili za velezradu a pokus o teroristický čin v záujme agresorského štátu. Podľa prokuratúry bolo na súde dokázané, že odovzdával informácie ruským bezpečnostným službám a pomáhal im hľadať potenciálnych dvojitých agentov v rámci ukrajinskej rozviedky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špión a zradca
Zdroj: SITA.sk - Vysokopostavený predstaviteľ ukrajinskej rozviedky bol odsúdený za špionáž pre Rusko, dostal 12 rokov za mrežami  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.