Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudí

 Webnoviny  23. september 2022  30
Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudí

23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Neočakávaná výmena zajatcov, ktorá bola ohlásená v ten istý deň ako čiastočná mobilizácia, je medzi ruskými nacionalistami a vojenskými blogermi „hlboko nepopulárna“. V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kremeľ prepustil 215 ukrajinských obrancov, z toho desiatich cudzincov. Do Ruska poslali 55 okupantov i ukrajinského proruského politika Viktora Medvedčuka. Len súčasťou výmeny za spomenutého Medvedčuka bolo 200 ukrajinských zajatcov.

Experti poznamenali, že krajne pravicoví ruskí vojenskí blogeri túto výmenu kritizovali a pýtali sa, či sa Kremeľ vzdal „denacifikácie“ Ukrajiny, jedného z deklarovaných cieľov ruskej februárovej invázie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk - Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.