Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  7,5 °C
Mimoriadne správy

Vykradnúť letisko nie je nemožné, kuriózni lupiči v Čile si odniesli až 14 miliónov v hotovosti

 Webnoviny  10. marec 2020  27
Vykradnúť letisko nie je nemožné, kuriózni lupiči v Čile si odniesli až 14 miliónov v hotovosti

10.3.2020 (Webnoviny.sk) - Na medzinárodnom letisku v čilskom hlavnom meste Santiago ukradli lupiči 14 miliónov dolárov a jeden milión eur v hotovosti. Informoval o tom šéf vyšetrovateľov Óscar Figueroa.

Ozbrojení lupiči prišli podľa jeho slov do nákladného priestoru jedného z terminálov na vozidle, ktoré malo logo známej kuriérskej spoločnosti. Peniaze, ktoré krátko predtým dorazili zo zahraničia, ukradli z transportéru bezpečnostnej firmy. Dvaja strážnici utrpeli pri prepade ľahké zranenia. Muži sú aj s lupom na úteku, polícia po nich pátra.

Podobný lúpežný prepad sa na rovnakom letisku odohral už v auguste 2014. Páchatelia si vtedy odniesli desať miliónov dolárov. Polícia ich dolapila a usvedčila, avšak späť sa podarilo získať iba malú časť peňazí.

Viac k témam: letisko, lúpež, ozbrojená lúpež
Zdroj: Webnoviny.sk - Vykradnúť letisko nie je nemožné, kuriózni lupiči v Čile si odniesli až 14 miliónov v hotovosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.