Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Výbuch zabil desiatky ruských vojakov, „hotel“ si urobili z autobusovej stanice

 Webnoviny  19. september 2022  42
Výbuch zabil desiatky ruských vojakov, „hotel“ si urobili z autobusovej stanice

19.9.2022 (Webnoviny.sk) - V dôsledku výbuchu v meste Svatove v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny zomrelo v nedeľu večer približne 200 ruských okupantov. Na Facebooku o tom informoval šéf regionálnej samosprávy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Dnes (v nedeľu, pozn. red.) večer nastal vo Svatove výbuch v bývalej autobusovej stanici, z ktorej si Rusi urobili hotel. Zahynulo tam asi 200 vojakov ruskej armády,“ poznamenal Hajdaj. Dodal, že Rusi sťahujú jednotky na frontovú líniu a pripravujú sa na obranu. „Vybuchujú však aj sklady a môžu mať určité problémy s muníciou,“ poznamenal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hajdaj tiež informoval, že okupanti „veľmi aktívne rušia všetku komunikáciu, mobilnú aj internetovú, a vykonávajú dôkladné kontroly miestneho obyvateľstva“, pretože hľadajú ukrajinských partizánov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Výbuch zabil desiatky ruských vojakov, „hotel“ si urobili z autobusovej stanice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.