Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Výbuch auta v Moskve zabil dcéru nacionalistického ideológa Alexandra Dugina

 Webnoviny  21. august 2022  64
Výbuch auta v Moskve zabil dcéru nacionalistického ideológa Alexandra Dugina

21.8.2022 (Webnoviny.sk) - Výbuch auta na predmestí Moskvy zabil dcéru ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina. Vyšetrovací výbor Moskovskej oblasti informoval, že sobotňajší výbuch spôsobila bomba vo vozidle, ktoré 29-ročná Daria Duginová šoférovala.

Výbuch sa stal, keď sa Duginová vracala z kultúrneho festivalu, na ktorom bola s otcom. Niektoré ruské médiá s odvolaním sa na svedkov informovali, že vozidlo patrilo jej otcovi a on sám sa na poslednú chvíľu rozhodol ísť v inom aute.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Úrady zatiaľ neidentifikovali žiadnych podozrivých. Vodca samozvanej separatistickej Doneckej ľudovej republiky (DĽR), ktorá je v centre ruskej vojny na Ukrajine, Denis Pušilin explóziu pripísal „teroristom ukrajinského režimu snažiacim sa zabiť Alexandra Dugina“.

Dugin, ktorý je spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a mnohí ho nazývajú jeho „mozgom“, je prominentným presadzovateľom ideologického konceptu Ruský svet a vehementným podporovateľom invázie na Ukrajine.

Jeho dcéra prejavovala podobné názory ako on a vystupovala ako komentátorka v nacionalistickej televízii Cargrad. „Daša, rovnako ako jej otec, bola vždy v popredí konfrontácie so Západom,“ vyjadrila sa v nedeľu televízia.

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Výbuch auta
Zdroj: Webnoviny.sk - Výbuch auta v Moskve zabil dcéru nacionalistického ideológa Alexandra Dugina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.