Sobota, 20. júl 2024
Oblačno  21,5 °C
Mimoriadne správy

Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eur

 Webnoviny  23. február 2024  149  
Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eur

23.2.2024 (SITA.sk) - Európska únia onedlho rozhodne o uvoľnení pozastavených miliárd eur pre Poľsko z eurofondov. Vyplácanie financií Varšave bolo postavené pre politiku predchádzajúcej poľskej vlády.

Šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová po rokovaniach s poľským premiérom Donaldom Tuskom uviedla, že má „dobrú správu" a rozhodnutie o uvoľnení 137 miliárd eur padne na budúci týždeň v Bruseli.

Von der Leyenová vyhlásila, že na lídrov EÚ „urobila dobrý dojem vaša snaha a snaha poľského ľudu o obnovenie právneho štátu ako základu vašej spoločnosti". „Toto je v Poľsku dôležité obdobie pre podporu demokratických hodnôt," povedala predsedníčka EK.

Suma zhruba 1,4 miliardy eur bude smerovať poľským farmárom, ktorí protestujú proti bezcolnému dovozu ukrajinských plodín do Európy.


Brusel už pre Poľsko uvoľnil približne 5 miliárd eur na projekty čistej energie krátko po tom, ako vedenie krajiny prevzala vláda Donalda Tuska.Viac k témam: Eurofondy, poľský premiér, Predsedníčka Európskej komisie (EK)
Zdroj: SITA.sk - Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.