Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením všetkých území a platením reparácií za spôsobené škody, hovorí Podoľak

 Webnoviny   3. september 2022  36
Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením všetkých území a platením reparácií za spôsobené škody, hovorí Podoľak

3.9.2022 (Webnoviny.sk) - Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak vyhlásil, že ukončenie vojny určí Kyjev, keď dokončí „oslobodenie svojich území" a požiada Rusko o platenie reparácií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na mikroblogovacej sieti Twitter Podoľak napísal: „Predstavitelia Ruskej federácie opakujú čudnú mantru:´Špeciálna operácia sa ukončí načas´, ´Západ spomaľuje jej ukončenie´. Vyzerá to tak, že nič nechápu. O ukončení vojny rozhodne Ukrajina oslobodením svojich území." Informuje o tom web The Guardian.

Ruský prezident Vladimir Putin tento týždeň predĺžil svoju „špeciálnu vojenskú operáciu" a údajne prikázal armáde obsadiť Doneckú oblasť do 15. septembra. Pôvodne Moskva plánovala oblasť obsadiť do 31. augusta.

Viac k témam: Oslobodenie, Reparácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením všetkých území a platením reparácií za spôsobené škody, hovorí Podoľak © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.