Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Vojenský pakt Bieloruska a Ruska sa naďalej rozširuje, naplánované sú aj spoločné cvičenia vzdušných síl

 Webnoviny   5. január 2023  63
Vojenský pakt Bieloruska a Ruska sa naďalej rozširuje, naplánované sú aj spoločné cvičenia vzdušných síl

5.1.2023 (Webnoviny.sk) - Bieloruské ministerstvo obrany vo štvrtok oznámilo, že pokračuje v rozširovaní spoločného vojenského zoskupenia s Ruskom.

Do Bieloruska bude podľa neho naďalej prichádzať personál, zbrane, vojenské a špeciálne vybavenie ruskej armády.

Chcú zvýšiť úroveň výcviku


Bieloruská armáda má v pláne s nimi ďalšie bojové koordinačné aktivity. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na vyhlásenie rezortu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ministerstvo zároveň oznámilo, že sa uskutočnia spoločné cvičenia bieloruských a ruských vzdušných síl. Tie sa podľa neho zamerajú na zvýšenie úrovne bojového výcviku členov vzdušných síl oboch krajín.

Bielorusi sa zatiaľ nezapojili


Ruské sily sú nasadené v Bielorusku a krajinu využili ako jedno z miest, odkiaľ vo februári spustili inváziu na Ukrajinu. Bieloruské sily sa zatiaľ do vojny nezapojili.

Ukrajina minulý mesiac varovala, že nevylučuje „úmyselnú provokáciu“ zo strany Ruska po tom, čo Bielorusko uviedlo, že na jeho územie dopadli trosky ukrajinskej rakety.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Vojenský pakt Bieloruska a Ruska sa naďalej rozširuje, naplánované sú aj spoločné cvičenia vzdušných síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.